Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Topoľčany
 
 

Zariadenie pre seniorov Komfort n.o.

Zariadenie pre seniorov Komfort n.o. je neziskovou organizáciou, ktorú zriadilo mesto Topoľčany. Účelom je poskytovanie sociálnych služieb v zmysle zákona č. 448/2008 Z.z. o sociálnych službách a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov. Sociálne služby poskytované v zariadení sú upravované Všeobecne záväzným nariadením mesta Topoľčany č. 2/2012 o poskytovaní sociálnej služby v zariadení pre seniorov Komfort.

Mesto Topoľčany zriadilo toto zariadenie v zrekonštruovanej budove bývalej materskej školy na ulici Podjavorinskej. Kapacita zariadenia je 51 lôžok. Zariadenie pre seniorov je určené hlavne pre osamelých dôchodcov, ktorí tu majú zabezpečenú opatrovateľskú aj zdravotnú starostlivosť.

Mesačná platba sa skladá z ubytovania a stravovania a cena ubytovania je stanovená na lôžko a deň podľa metrážovej plochy izby, ktorú klient obýva.

Strava je zabezpečovaná päťkrát denne dodávateľským spôsobom - racionálna aj diabetická - podľa zdravotného stavu klienta. Klient si objedná taký počet jedál, ktoré mu vyhovuje. Povinnosťou je však odobrať obed.

Zariadenie pre seniorov poskytuje aj spoločenské a kultúrne vyžitie prostredníctvom spolupráce so Základnou školou a materskou škôlkou sídliacimi na ulici Gogoľovej, mestskou knižnicou, klubom dôchodcov Slnečnica, ktorý sa nachádza hneď za našim zariadením. Príjemnú atmosféru a pohodu im vytvárajú aj pracovníci zariadenia, ktorí organizujú rôzne posedenia, vystúpenia, besedy a rozhovory, ktoré nemalou mierou prispievajú k vyrovnanému duševnému zdraviu našich klientov.

Pre potreby duchovnej kultúry mesto Topoľčany, pod vedením primátora mesta Ing. Petra Baláža, v spolupráci s Rímsko-katolíckym farským úradom Topoľčany, pod vedením miestneho dekana Mons. ThLic. Mariána Dragúňa, zriadilo kaplnku, ktorá je zasvätená vierozvestcom sv. Cyrilovi a Metodovi. Konanie bohoslužieb bude vždy vopred oznámené nielen klientom, ale aj širokej verejnosti.

Personál je tvorený zdravotnými sestrami, opatrovateľkami, ekonomickým úsekom, sociálnym úsekom a riadiacim pracovníkom.

Zariadenie pre seniorov Komfort ponúka náležitý komfort a pohodlie, pretože cieľom je vytvoriť klientom podmienky na aktívne prežitie ich života a uspokojenie ich potrieb vyplývajúcich z ich zdravotného stavu a veku.

Úradné hodiny

Pondelok   9,00 - 15,00 hod
Utorok   8.00 - 15.00 hod.
Streda 8,00 - 15,00 hod.
Štvrtok  8,00 - 15,00 hod.
Piatok 8,00 - 15,00 hod.

 .
                          
                            
                         
                           

 

Podrobné kontaktné údaje Zariadenia pre seniorov Komfort n.o. nájdete TU

Poradovník čakateľov pre umiestnenie do Zariadenia pre seniorov Komfort môžete nájsť TU


 

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka