Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Topoľčany
 
 

Partnerské mestá

Z hľadiska výmeny informácií a vzdelávania sú výrazným prvkom rozvoja mesta partnerstvá. Rozvoj partnerskej spolupráce je v meste Topoľčany zameraný najmä na regionálnu a medzinárodnú spoluprácu. V rámci partnerských vzťahov zohráva významnú úlohu najmä vzájomná spolupráca samospráv, ktorá značne prispieva nielen k rozvoju kultúry a športu ale tiež značne zlepšuje tok informácií nielen v rámci republiky, ale i v medzinárodnom meradle.

Popri oficiálne uzavretých partnerských dohodách má mesto Topoľčany uzavreté tiež i neoficiálne partnerstvá, ktoré napriek tomu, že fungujú na princípe vzájomnej spolupráce v oblasti kultúry, športu, ale i vzájomnej výmene skúseností nie sú spečatené oficiálnou zmluvou. Takouto neoficiálnou partnerskou spoluprácou sa vyznačuje kooperácia s mestami Hlohovec, Levice a Einbeck (Nemecko). Napriek absencii dohody o spolupráci sú vzťahy medzi jednotlivými samosprávami založené na podobnom princípe ako v prípade oficiálnych partnerstiev.

Vďaka týmto zväzkom medzi jednotlivými samosprávami môže mesto Topoľčany participovať na rôznych medzinárodných, ale i miestnych projektoch. Medzi najvýznamnejšie patrí bezpochyby EUROCAMP, ktorý už viac ako 20 rokov združuje mestá Topoľčany, Artern, Einbeck a Mazingarbe. Každoročne sa totiž študenti z týchto miest zúčastňujú športových disciplín a rôznych kultúrnych podujatí. Projekt sa každoročne usporadúva v inom partnerskom meste.

Ďalším významným projektom, ktorý vznikol vďaka partnerskej spolupráci miestnych samospráv z okresu a súkromných podnikateľov bol Klaster Topoľčany, ktorý okrem iného priniesol obyvateľom Topoľčian a okolia rozmanité kultúrne podujatia, ktoré sa každoročne usporadúvali v meste Topoľčany a okolitých obciach.

Mesto Topoľčany má uzatvorené partnerské zmluvy s týmito samosprávami

Názov mesta Web stránka mesta Dátum uzatvorenia zmluvy
Artern www.artern.de 1992
Mazingarbe www.ville-mazingarbe.fr 1998
Prilep www.prilep.gov.mk 2006
Rybnik www.rybnik.pl 2008
Luhačovice www.luhacovice.cz 2008
Jászberény www.jaszbereny.hu 2009

Mesto Topoľčany má neoficiálnu partnerskú spoluprácu s týmito samosprávami

Názov mesta Web stránka mesta Dátum uzatvorenia zmluvy
Einbeck www.einbeck.de 1998
Levice www.levice.sk 1992
Hlohovec www.hlohovec.sk 1997

 


 

dnes je: 15.9.2019

meniny má: Jolana

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka