Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Topoľčany
 
 

Participatívny rozpočet

Minulý rok mesto Topoľčany prvýkrát umožnilo svojím obyvateľom zvoliť si hlasovaním na internetovej stránke mesta projekty, ktoré budú realizované v rámci rozpočtu v roku 2018. Participatívny rozpočet je demokratickým nástrojom umožňujúcim občanom priamo sa zapájať do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní finančných prostriedkov z rozpočtu mesta. V tomto roku opäť mesto dáva túto možnosť občanom, aby priamo oni rozhodovali o tom, kam bude smerovaná časť výdavkov. Za týmto účelom mesto Topoľčany vyčlení z vlastného rozpočtu prostriedky na realizáciu 4 projektov, ktoré si vyberú samotní obyvatelia hlasovaním.  Celkovo je možnosť hlasovať za 19 projektov, ktoré sú rozdelené do 4 oblastí. Z každej oblasti bude realizovaný 1 projekt, ktorý získa najvyšší počet hlasov. Možnosti hlasovania budú v tomto roku rozšírené, keď k doterajšiemu hlasovaniu prostredníctvom internetovej stránky mesta pribudne aj možnosť hlasovania SMS správou a hlasovacím lístkom z Radničných zvestí. Hlasovanie bude prebiehať do 31.8.2018 a všetky víťazné projekty budú realizované v roku 2019. Postup hlasovania je uvedený nižšie.

Hlasovnie lístkom z Radničných zvestí

Upozorňujeme, že hlasovací lístok z Radničných zvestí musí byť priamo vystrihnutý (originál) a nemôže byť použitá fotokópia. Z každej oblasti môžete hlasovať za 1 projekt. Vyplnený hlasovací lístok môžu obyvatelia vhodiť do schránky pri vchode na mestský úrad (vstup od Námestia M. R. Štefánika).

Hlasovanie SMS správou

SMS hlasovanie bude prebiehať odoslaním SMS správy na telef. číslo 0902 891 588 v predpísanom tvare, ktorý je uvedený v popise jednotlivých projektov. Pri hlasovaní naraz za projekty vo viacerých oblastiach je potrebné jednotlivé čísla projektov oddeliť čiarkou alebo medzerou. Cena za odoslanú SMS bude účtovaná podľa aktuálneho cenníka mobilného operátora. Z každej oblasti je možné hlasovať len za 1 projekt. Maximálne je teda možné hlasovať za 4 projekty (jeden projekt v jednej oblasti). V prípade ak hlasovacia SMS správa bude obsahovať hlasovanie za viac ako jeden projekt v jednej oblasti, takéto hlasovanie bude neplatné. Je však možné hlasovať za menej ako 4 projekty, t.j. iba vo vybraných oblastiach.

Hlasovanie prostredníctvom internetu

Možnosť hlasovať majú iba registrovaní užívatelia. Registrovaní účastníci môžu hlasovať pre 1 projekt z každej oblasti.

Obyvatelia môžu hlasovať za projekty v nasledujúcich oblastiach (pre zobrazenie projektov a následné hlasovanie kliknite na konkrétnu oblasť):

Výsledky hlasovania

Hlasovanie bolo ukončené 31.8.2018. Konečný stav hlasovania je TU.


 

dnes je: 24.3.2019

meniny má: Gabriel

webygroup

Úvodná stránka