Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Topoľčany
 
 

Oblasť č. 3: Sociálne služby

water-fight-442257_640.jpg Aktívny športovo - vzdelávací pobyt detí zo slabšieho sociálneho prostredia.

Predkladateľ projektu : Mgr. Adriána Lacenová

Potreba finačných prostriedkov : 9.740,- EUR

Cieľom predkladaného projektu je zorganizovanie 6-dňového aktívneho športovo- vzdelávacieho pobytu s kvalifikovanými lektormi pre 16 detí do 15 rokov zo slabšieho sociálneho prostredia. Výber detí by bol zabezpečovaný v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny. Topoľčany. Mojim/Našim cieľom je zorganizovať pobyt v letných mesiacoch v rekreačnom zariadení, pričom jeho cieľom je podnietiť v jeho účastníkoch lásku k športu a zdravému životnému štýlu, motivovať ich k rešpektu, porozumeniu a spolupráci v rovesníckej skupine. Počas pobytu by sa deti okrem iného naučili ako sa správať pri dopravnej nehode či iných krízových situáciách, ako správne podávať prvú pomoc, zažili by tiež ukážku policajné psa v akcii.

Viacej infomácií v prílohe 01

 

horse-rider-3807396_640.jpg Terapia umením  k rozvoju  telesného a duševného zdravia chorých detí

Predkladateľ projektu : Občianske združenie NIKO-LUS

Potreba finačných prostriedkov : 3.300,- EUR

Zámerom projektu je prostredníctvom umenia a jeho pozitívneho vplyvu na telesné a duševné zdravie hendikepovaných detí (s poruchami telesného duševného zdravia – poruchy autistického spektra, dawnov syndróm a pod.) napomôcť nielen k rozvoju tvorivého ducha u týchto „malých pacientov“.  Hlavným cieľom pripravovaného podujatia je najmä prispievať k zlepšeniu života a zdravotného stavu duševne chorých a telesne postihnutých deti , občanov, ich rodín a k rozvoju sociálnej pomoci im určenej.

Viacej infomácií v prílohe 02

 

ladybug-4276243_640.jpg Akadémia udržateľnosti (Staň sa aj ty Footouristom!)

Predkladateľ projektu : Mgr. Petra Tanušková, spoluzakladateľka  OZ Necestouka

Potreba finačných prostriedkov : 30.000,- EUR

Cieľom polročného programu je šíriť povedomie o zodpovednom cestovaní a udržateľnom životnom štýle cez envirovýchovu, cestovanie a „slow lifestyle“ spôsobom, aby účastníci (stredoškoláci) popracovali na schopnosti presadiť sa, prezentovať na verejnosti a kriticky myslieť. Dostanú tiež základy projektového manažmentu a budú môcť získať 100€ na realizáciu pozitívnej zmeny vo svojom okolí. 20 najlepších absolventov pôjde s Footour cestovať!

Viacej infomácií v prílohe 03

 

seniors-1505943_640.jpg  Pomoc našim seniorom

Predkladateľ projektu : Juraj Želiska, viceprimátor mesta Topoľčany

Potreba finačných prostriedkov : 5.000,- EUR

Medzi najviac ohrozenú skupinu obyvateľov patria seniori, preto by sme mali venovať pozornosť aj prevencii kriminality. Cieľom projektu je zvýšiť osobnú ochranu seniorov prostredníctvom ochrannej pomôcky, osobný alarm. Alarm môže seniora ochrániť pri ohrození krádežou, prepadnutím ale tiež úraze alebo aj v prípade náhlej nevoľnosti. Riešením je aj distribúcia malej SOS kartičky, kde by okrem mena a adresy boli uvedené choroby, užívanie liekov a kontakt na príbuzného. Uvedená kartička SOS by umožnila aj rýchlejšie a efektívnejšie pomôcť seniorom.
Súčasťou prevencie a pomoci seniorom a aktivít bude prebiehať propagácia a distribúcia osobných alarmov a SOS kartičiek.
Cieľová skupina- Obyvatelia mesta Topoľčany, obyvatelia zariadení pre seniorov , návštevníci denných centier, približne 500 občanov.

Viacej infomácií v prílohe 04

 

Všetky použité obrázky sú ilustračné a nemusia úplne vystihovať charakter jednotlivých projektov.

 

 


 
03 Oblasť Sociálne služby hlasujem za projekt
Aktívny športovo - vzdelávací pobyt detí zo slabšieho sociálneho prostredia
 
 
28

 
Terapia umením k rozvoju telesného a duševného zdravia chorých detí
 
 
32

 
Akadémia udržateľnosti (Staň sa aj ty Footouristom)!
 
 
346

 
Pomoc našim seniorom
 
 
383

 
Pre hlasovanie v ankete sa musíte registrovať/prihlásiť

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka