Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Mesto Topoľčany
 
 

Mesto Topoľčany

Vyzvi srdce k pohybu Vytlačiť
 

Chcem sa hýbať, ale.... Nemám čas na cvičenie. Hovorí vám to niečo? Samé výhovorky. Určite to poznáte aj vy! Čo keby ste s nimi prestali a konečne sa rozhýbali? Zapojte sa v čase od 25. marca do 16. júna 2019 do celonárodnej kampane na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie. Kampaň je pod záštitou hlavného hygienika SR a slovenskej epidemiologickej a vakcinologickej spoločnosti.

 

Cieľom kampane je povzbudiť formou súťaže čo najviac ľudí, aby zaradili do svojho voľného času pohybové aktivity a žili zdravšie, prípadne zhodili nadbytočné kilogramy a vďaka pohybu sa začali lepšie cítiť. V roku 2005 sa okres Topoľčany v rámci celoslovenského hodnotenia umiestnil na treťom mieste. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte hodnotné ceny od našich sponzorov!

 

Pravidlá súťaže:

 

  • Pohybové aktivity: rýchla chôdza, beh, jazda na bicykli, plávanie, športové hry, fitness, posilňovanie, tanec, aerobic, korčuľovanie, záhrada a iné
  • Venujte sa uvedeným pohybovým aktivitám minimálne počas 4 týždňov za sebou v uvedenom termíne. Potrebné je viesť si záznam pravidelne a venovať sa v každom týždni pohybu najmenej 210 minút.
  • Nemáš ešte 18 rokov, ale máš rád šport? Vyhraj v súťaži detských podporovateľov kampane – nahovor aspoň jedného dospelého človeka na účasť v súťaži, dohliadni, aby splnil všetky podmienky a vymysli preňho aspoň 3 podujatia, na ktorých spoločne pohnete kostrou! Záznam o Vašich aktivitách prilož k vyplnenému účastníckemu listu. Čím viac dospelých členov rodinyalebo priateľov získaš pre účasť v súťaži, tým väčšie máš šance vyhrať v žrebovaní.

 

Účastníci kampane si v Poradni zdravia pri RÚVZ v Topoľčanoch majú možnosť dať si zmerať krvný tlak a základnú antropometriu – výška, váha, pás, boky a telesný tuk.

 

Kampaň na zvýšenie pohybovej aktivity dospelej populácie je v našom regióne zastrešená odd. Podpory zdravia na Regionálnom úrade Verejného zdravotníctva so sídlom v Topoľčanoch, Stummerova 1856, Topoľčany, tel. 53 727 23.

Tu vám poskytneme podrobné inštrukcie a účastnícke listy.

 

                                                             


 
 

Vitajte na stránkach mesta Topoľčany

Aktuálne sa nachádzate na úvodnej stránke mesta www.topolcany.sk, ktorá je ďalej členená do 4 kategórií: Samospráva, Ako vybaviť, Návštevník a voľný čas a Transparentné mesto. 

Samospráva

V časti samospráva získate informácie o Primátorovi mesta Topoľčany, Mestskom zastupiteľstve, Mestskom úrade, Mládežníckom parlamente, Mestskej polícii, školstve, športových kluboch a organizáciách v meste, projektoch mesta, strategických dokumentoch a voľbách.

Ako vybaviť

Ako samotný názov napovedá, v tejto časti stránky mesta nájdete všetky potrebné informácie k vybaveniu vašich záležitostí. Tu získate informácie ako:

  • Kde vybavíte?
  • Čo k vybaveniu potrebujete?
  • Lehoty na podanie a vybavenie,
  • Formuláre na stiahnutie,
  • Náležitosti formulárov,
  • Legislatívna úprava k danej problematike,
  • Poplatky. 

Návštevník a voľný čas

Táto časť stránky mesta je zameraná na informácie o možnostiach trávenia voľného času a s tým súvisiacich služieb. Nájdete tu informácie o  meste Topoľčany, o jeho histórii a pamiatkach  a o regióne Topoľčany, vrátane bohatej fotogalérie. Súčasťou je aj kalendár kultúrnych podujatí a informácie o tradičných podujatiach v meste a regióne. Pre milovníkov umenia je tu umiestnená Galéria mesta Topoľčany so všetkými potrebnými informáciami. Nielen návštevníkov, ale i domácich určite potešia Typy na výlet, v rámci ktorých sú sústredené informácie o prírodných zaujímavostiach, historických pamiatkach, múzeách a kultúre nielen v rámci mesta, ale aj celého regiónu. Nechýbajú ani informácie o službách v oblasti gastronómie, ubytovania, zábavy a športu, nákupov, dopravy a informácie o bankách a zmenárňach.

Transparentné mesto

V rámci transparentného mesta sú zverejňované informácie o verejnom obstarávateľovi, zmluvy faktúry a objednávky, všeobecne záväzné nariadenia, štatúty, poriadky, smernice, zásady, dokumenty, informácie o majetku mesta, verejných obstarávaniach, grantoch a dotáciách z fondu primátora a o správnych poplatkoch vyberaných mestom. Súčasťou  transparentného mesta je aj diskusia, kde sú zverejňované námety a podnety pre MsÚ a MsP. Ďalej tu nájdete rozpočet mesta, záverečné účty mesta a rozbory hospodárení, výročné správy a poradovník na byty.


 

dnes je: 20.7.2019

meniny má: Iľja, Eliáš

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka